Számos ok állhat a lábszag hátterében, de szerencsére sokféle módszer létezik ennek kezelésére és megelőzésére. Ismerjük meg a leggyakoribb okokat és hatékony megoldásokat ez ellen a kellemetlen egészségügyi probléma ellen!
A lábszag leggyakoribb oka a bőrünkön élő baktériumok és gombák elszaporodása a lábfejen és a cipőben, ideális körülmények esetén, ami egy melegebb, párásabb környezetet jelent. A kellemetlen szag az ő életmódjukból fakad, ahogyan táplálkoznak az elhalt hámsejtekkel. A kialakulásnak számos oka lehet. Egyesek részben genetikailag is hajlamosabbak rá (például izzadósabb a lábuk), másoknál hormonváltozások hatására jelentkezik a probléma, mely így fiatalt és idősebbet egyaránt érinthet. Mindemellett mentális okai is lehetnek (pl. fokozott, hosszantartó stressz), számos más betegség mellett (pl. cukorbetegség), nem utolsó sorban pedig fakadhat helytelen táplálkozásból, például cinkhiányos étrendből.
Nem kell azonban egyből az ördögöt a falra festeni, lehetséges, hogy szimplán életmódunkból fakad a probléma. A lábszag okai lehetnek:
- Lehetséges, hogy a lábunkat nem tisztítjuk elég alaposan. Rendszeresen mossuk, irritációt nem okozó tisztálkodó szerekkel. Különösen fontos ez akkor, ha fizikai munkát végzünk, sportolunk, esetleg gyakorta állunk a munkában. Minden olyan munkakörben dolgozót érinthet ez, akinek lába naponta, órákon keresztül erősen igénybe van véve!
- Fontos ezen kívül a láb további ápolása: a lábkörmök rendszeres vágása és az elhalt bőr eltávolítása is.
- A tisztálkodás során ügyeljünk arra is, hogy alaposan szárítsuk meg a lábunkat. Ha bőrünk nedves marad és utána közvetlenül cipőbe bújunk, azzal ideális táptalajt teremtünk ezeknek a baktériumoknak.
- Nem mindegy a lábbeli sem! A zokni anyaga lehetőleg ne műszál legyen, hanem jó légáteresztő, legjobb egyébként a pamut zokni. A másik, hogy a cipő maga jól szellőző, kényelmes, ne túl szoros legyen! Ha kikezdi a lábunkat, irritálja a bőrünket, akkor megnövekszik az esély a probléma kialakulásának. Ha tehetjük, naponta többször vegyük le a cipőnket, használjunk váltócipőt. Nyáron például különösen érdemes erre figyelnünk, lehetőleg nyitott cipőben járjunk.
- Előfordulhat továbbá, hogy hormonális okai vannak, vagy genetikai hajlam okozza.
Amennyiben bőrgomba okozza a lábszagot, az orvosi kezelést igényelhet, súlyosságtól függően. (Ebben az esetben egyébként sokszor a lábszag is erősebb lehet, mint ha esetleg higiéniai oka van a problémának.) Ennek jelei lehetnek a kipirosodott, kirepedezett száraz bőr, a töredezett, sárgás körmök. Emellett a bőr viszkethet, éghet is, főleg a lábujjak között.
Mi lehet a megoldás lábszag ellen?
A lábszag kezelésében sokan a fertőtlenítésre hagyatkoznak, vagy épp a fekete teára, ecetre, szódabikarbónára esküsznek. Ezek a megoldások viszont csak ideig-óráig szüntetik meg a kellemetlen szagot, a baktériumok, gombák ugyanis a lábunkon élnek. A probléma megelőzésében inkább arra törekedjünk, hogy ne szaporodjanak el olyan mértékben, hogy a lábszagot előidézzék!
A Greenman Cipő Varázs cipőszagtalanítóban a jótékony baktériumok milliárdjait hívjuk segítségül, amelyek hatékonyak a különféle eredetű kellemetlen szagokkal és egyéb problémákkal szemben. A készítmény természetes összetevőkre, jótékony baktériumkultúrára épül, amely vegyszermentes módon, ám mégis megdöbbentő hatékonysággal szagtalanítja, dezodorálja cipőjét, ezáltal egész napos komfortérzetet és egészséges környezetet biztosít lába számára.
Greenman Cipő Varázs
A jótékony baktériumok milliárdjait hívjuk segítségül, amelyek hatékonyak a különféle eredetű kellemetlen szagokkal és egyéb problémákkal szemben. A Greenman Cipő Varázs cipőszagtalanító természetes összetevőkre, jótékony baktériumkultúrára épül, amely vegyszermentes módon, ám mégis megdöbbentő hatékonysággal szagtalanítja, dezodorálja cipőjét, ezáltal egész napos komfortérzetet és egészséges környezetet biztosít lába számára. Nem hiányozhat egyetlen háztartásból sem!
Kiszerelés: 250 ml